Yağ Sökücü Sprey

Yorum yapılmamış

Ticari takdim şekli Yağ sökücü sprey basınçlı kutular yada trigger aparatı ile sunulur. Genellikle sanayide konsantre den yapılma trigger sprey dolum veya basınçlı kutulara hazır fomülasyon olarak itici gaz ile basılma ile üretilir. Yağ çözücü sprey ürün çeşitliliği oldukça fazladır. Yağ sökücüler içerisinde evsel kullanımda oldukça fazladır.

Yağ çözücü sprey

Yağ sökücü sprey

Yağ Sökücü Sprey

Basınçlı kutulara yağ çözücü sprey 2 tip itici gaz şeklinde hazır formülasyon ile basılarak kullanıma hazır hale getirilir. Genel ölçüsü 500 ml basınçlı kutu içerisinde 180 gr civarı sıvı konularak üstü gaz basılarak üretilen kimyasal yağ sökücü sprey dir. Yağ çözücü sprey içerik de kullanılan kimyasallar genellikle gıdaya uygunluk göstermez. Bu nedenle daha çok tamir ve bakım sektörü mekanik temizlikte yağ sökücü sprey kullanır.

Yağ Sökücüler Sprey trigger aparatı ile

Aparat içerisine sıvı halde dolumu yapılan ürün püskürtme şekillerine göre yağ sökücü sprey uygulanır. Kapak ağzında 3 veya 4 şekil püskürtme yöntemi olabilmektedir. Köpük formu mutfaklar için ince formu banyolar için ve düz formu genel kullanımda uygulanır. Yağ çözücü sprey içerikte kullanılan kimyasallar genellikle farklılık göstermez. Arka etiketini okudunuz mu % 80 ürünlerin içeriğinde kostik yani Sodyum hidroksit bulunmaktadır. Solvent tipi, fosfat tipi ve silikat tiplemesi ile de örneklenebilir. Bazılarında yağ çözücü sprey ise sodyum per karbonat kullanılarak genel leke ve yağ sökücüler gibi satılmaktadırlar. Fakat yağ çözücü sprey hepsinde riskleri iyi değerlendirmek gerekir.

Sanayide kullanılan Yağ çözücü Sprey kimyasallar

Yemek sektöründe asidik veya alkali kullanımları sıkça görülmektedir. basınçlı köpük yapıcılar ile tüm mutfak temizlenir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise fosfat bazlı ürünlerin su ile yok olamayacağı ve yemeklere karışacağına dikkat edilmelidir.
Sanayi sektöründe makine temizliklerinde su bazlı olarak ve basınçlı kutularda yağ sökücü sprey kullanımı mevcuttur. Dikkat edilmesi gereken nokta ise boyalı yüzeylere uygulamadan önce görülmeyen bir yerde deneme yapmanız önemlidir. Su bazlı ürünlerin eğer metal koruyucu içeriği yok ise metal zeminler de pas yapacağını unutmayın.
Basınçlı yağ sökücü sprey lerin çok fazla çeşidi vardır. Bu kullanım alanınız ve kullanım şeklinize göre değişecektir. ürün seçimi yaparken yanıcı gaz ile doldurulmuş kimyasalları tercih etmeyin. Yırtılmış ezilmiş ve eskimiz ambalajları almayın. Yüzeye püskürtme yaparken yağ çözücü sprey ürünleri gözünüzü çok fazla yaklaştırmayın. azami güvenlik tedbirlerini alın. Msds veya sds li ürünler tercih etmeye çalışın. Bunlarında tse onaylı yağ sökücü sprey msds veya sds yazıcıları tarafından yazıldığına emin olun.

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör