Sanayi tipi El Temizleme Kremi jeli Ovmax endüstriyel

Yorum yapılmamış
Sanayi fabrika ve tamirhanelerin kirleri temizlemek için kullandığı yağ sökücü el temizleme kremi ve jeli gelişimi. Ovmax el temizleme jeli anlatımı biraz zor gibi gelir bilmeyenlere. Endüstrinin ve sanayi gelişimi ile birlikte yağ ile çalışan bu makinelerin çoğalmasına 1800 1900 yıllar arası başlamıştır. Sanayiler yağ ile uğraşan herkes için el ve cilt temizleme ihtiyaçları doğmuştur. Yağ temizleme ihtiyacını karşılamak için üretilen bu ürünlere el temizleme kremi ovmax  denir. Yada el temizleme jeli olarak güçlü yağ sökücü olarak adlandırıldı. Bizler el temizlik kremi tarihçesi ve günümüz kullanımları ve faydasını sizler için açıklayacağız.

Sanayi tipi el temizleme kremi ovmax endüstriyel tarihçesi

 Ovma kremi tarihçesi 1860 ile 1900 yıllar arası iki kardeş katı sabun üretiminden sıvı sabun üretimine geçiş prosesi ile başladı. Bu tarihler arasında petrol ve türevlerinin üretimi esnasında yan ürün olarak yağ üretimi de nitelik kazandı. Nitelikli yağları üretmek isteyen üretici firmalar bu prosesler de daha iyi dayanımı olan sabun bileşikli alkali bileşikli yağlar üretimi başlamasına denk gelir. Sabun sıvılaştırma proses şeması ile eski sistemlerde yağ üretimi prosesleri birleştirdi ve kombine hale getirildi. Nitelikli yağların ortaya çıkması ve bunlar ile uğraşan insanlar için yağ sökücü el temizleme kremi ovmax da aynı tarihlerde ortaya çıktı.

Sanayi tipi endüstriyel yağ sökücü el temizleme kremi ovmax ilk sıvı sabun prosesi tarihçesi

Isı ile sıvılaşan yağ alkali ile birleştirildi ve içerisine su ilavesi ile gerçekleşen prosesi ile üretilmişti. Bu üretimler gittikçe nitelikler kazanmaya ve daha nitelikli sanayi tipi el temizleme kremi ovmax için alt yapı olmaya başlamıştır. İlk üretimler ile bugün de adını sıkça duyduğunuz arap sabunu adıyla geçen ürünlerdir. Arap sabununun her yerde kullanılması ve dünya genelinde adı ile her derde deva temizleyici olarak bilinirdi. Değişik el temizlik kremi isimleri de ün yapmasıyla sanayi kullanıcıları tarafından ilk sevilen ve keşfedilen temizleyicidir.

Endüstriyel Arap sabunu üretilmeden önce insanlar sanayi tipi el temizleme kremi ovmax yerine ne kullanırdı tarihçesi

Atık yağ ve alkali maddeler ile birleştirilip üretilen ilk sabunların tarihi mısır dönemine kadar izlenebilmektedir. Bu temizleyici ürünler üretilmeden önceleri bu işler için topraklar kumlar yada en etkili olarak bilinen kil yağ sökücü gibi kullanılırdı. Bu da akan suyun sürekli temiz olmasında ki en önemli sebeplerden birisi bu idi. Çünkü topraklar kumlar veya kil yağı bünyesine alıyor ve yağ sökücü etkisi gösterirdi temizler ve daha sonra da doğa da parçalayabilir di. Çünkü bu kadar nitelikli olan yağlar daha sanayi için üretilmemişti.
El Temizleme Kremi Ovmax

El Temizleme Kremi Ovmax

El temizleme kremi sanayi gelişimi nasıl olmuştur

El temizleme kremi ovmax sanayi ve endüstri için gelişimi ise arap sabunları gibi malzemelerin içerisine sanayi çalışanları tarafından talaş ve kum konularak kullanılması ile görülmüştür. Hatta bir çok çalışan tiner mazot ya da benzin ile temizlerken zehirlenmeler vak’aları ile çok da karşılaşılmıştır. Bu hatalar yapılarak sonra gelişim için pazar sorunları olmayan ürünlerin ortaya çıkmasına sebep vermiştir. Daha sonraları el temizleme kremi endüstrileşmesi kaçınılmaz olmuştur çünkü pazarları gerçekten çok ama çok iyidir. İlk gelişimlerin de içeriğine mermer tozu konularak üretim yapılan el temizleme kremi ovmax ürünler vardır.

Daha sonraları sanayinin gelişimi neticesin de daha da nitelikli plastik parçacıkları veya kaolin gibi ürünlerle son noktasına ulaşmıştır. El temizleme kremi ovmax formülü basit bir göstergesi vardır buda el ve cilt yağlarını temizlerken yağ sökücü etkileri olmalıdır. Yine el ve cilt deki boya kalıntılarını temizlerken boya sökücü el temizlik kremi etkisi olmalıdır.

Yağ çözücü el temizleme jeli ve boya çözücü katkılı el temizleme kremi gelişimleri

Yağ ve boya ile çalışanlar ve boya yapanların el ve cilt temizleme sorunları için yağ sökücü ile boya sökücü katkısı olan ürünler geliştirilmiştir. Çünkü yağ sökücü katkılı el temizlik kremi bir çok durumda sorunları çözmüyor du. Neticesinde içerik granülleri şekilleri ve özellikleri değiştirilen yağ sökücü ve boya sökücü nitelikli el temizleme kremi ovmax’a üretimi sektöre sunulmuştur.

Sanayi tipi El Temizleme Jeli Ovmax niçin kullanılmalıdır

Sanayide ve endüstriyel gelişimini anlattığımız yağların yapısı gereği çok daha dayanıklı ve tutunurluğu çok  daha iyi olan çeşitleri vardır. Çünkü sanayi yağlarının bu kalitesinden dolayı daha çok tercih edilir makinelerin ve parçaların uzun ömürlü olması ve aksamların sağlıklı çalışması bu yağ kalitesine bağlıdır. Bu makinelerin de tamiri ve bakımları esnasında el ve ciltlere bulaşan yağların temizlenmesi zorunlu idi.
Bunun için aynı kalitede bir sanayi tipi el temizlik kremi ihtiyacı vardır bu endüstriyel kalite ölçüleri aşağıda listelenmiştir
  • Bu ihtiyaçların karşılanması için nitelikli olan ürün seçimleri önemlidir çünkü başka şekilde eldeki yağı çıkarırken el temizleme jeli ellerinizi tahriş etmemelidir. Çünkü bu el temizleme işi mazot tiner yada sünger ile de temizlemenin farkı el temizleme kremi ovmax elleri tahriş etmemesidir.
  • Fakat yine başka bir sorun da el temizleme kremi içerisinde kullanılan granül ve partiküllerin yapısı önemlidir. Sanayi tipi el temizlik kremi içinde ki bileşenler birikip sünger veya bez parçaları gibi lavabolar da tıklamalar yapmamalıdır.

Sanayi tipi el temizlik kremi ovmax nasıl kullanılır

Ovmax kullanımı çok basit olmalı ve çok efektif bir ürün olması el temizlik kremi ovmax için ön plandadır. Elinize 5 gram el temizleme kremi alıp tüm elinizi 50 saniyede çok rahatlık ile temizlersiniz. Cildiniz de Eliniz de ne yağ kalır ne de boya elleriniz tertemiz olur tamamen ilk işe geldiğiniz elleriniz gibi olacaktır.

  1. Cilt temizliği için elinize 3 veya 5 gram civarı el temizleme kremi ovmax alınız ve güzel bir şekilde ellerinizi ovunuz yediriniz. Elleriniz ve cildiniz 40 – 50 saniye boyunca el temizlik kremi ovmax ile elinize yedirerek ovunuz.
  2. Daha sonra akan suyun çeşmenin altına yavaş bir şekilde elinizi tutun durulama yapın ve ellerinizi kurulayın.
  3. Cildiniz ve eliniz de bir krem tabakası hissedeceksiniz sakın merak etmeyiniz elinizde kir ve yağ atığı kalmadı geri yağlayıcı olan lanolin devreye girdi.

El temizleme kremi ovmax ile cilt temizleme tüm işlem yaklaşık 80 saniye kadar sürmektedir. Tamamen temiz eller ile hayatınıza devam edebilirsiniz. Sizin yaşam kalitenizin artması için çok önemli bir üründür el temizleme kremi ovmax kolay gelsin.

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör