Yağ Sökücü Alkali

Yorum yapılmamış

Yağ sökücü alkali ürünlerin 100/80 yapısı alkali yapıdadır. Bunun sebebi yağların sabunlaşma etkisi üzerilerindeki en önemli yağ çözücü alkali özelliğini buradan alır. Yağ sökücüler olayına şu şekilde bakabilirsiniz. Yağ sökücüler ve yağ çözücüler genel yapısı alkalidir.  Zeytin yağından sabun yapıyorlar içerik de alkali ve yağ nötürlemesi vardır yani ikisini birleştirerek sabunu meydana getiriyorlar. Yağ sökücü Alkali ürünlerde de durum farklı değil.Öncelikle yağın sabunlaşmasını sağlamak ile çözebilirsiniz. Yada Solvent tipleri ile parçalayabilirsiniz ama en sağlıklısı alkali veya zayıf alkali ürünler ile bunu sağlamaktır.

yağ çözücü alkali

yağ sökücü alkali ve yağ çözücü alkali

Yağ çözücü alkali ürün nedir

Yağ sökücü alkali ph seviyesi 7 nin üstündeki yağ sökücüler kimyasal ürünlere verilen isimdir. Yağ çözücü alkali zayıf alkali güçlü alkali gibi çoğaltabiliriz. Ph seviyesi zayıf alkali olanlar içeriğe girecek kimyasal yapıyı hemen kabul ederler. Yani zayıf alkali ph 11 olsun farz edelim içerisine ph 7 bir yağ girdiğinde alkalitesi hemen düşme eğilimi gösterecektir. Bu tip yağ sökücü alkali ürünleri kullanma eğiliminde olun. Çünkü bu tür yağ çözücü alkali ürünlerde başınıza kaza geldiğinde su ile yıkama yaptığınız anda sorunun %90 kısmını halletmiş oluyorsunuz ellerinize veya cildinize değdiğinde ise durum yine aynı. Alkalitesi güçlü ürünlerde ise gözde körlük ciltte demartite olma riski çok yüksektir. İlk yardım müdahaleleri çok önemli mutlaka uzman birinin yapması ve uygun kimyasallar kullanarak sorunu halletmesi gerekiyor. Allah göstermesin harici durumlarda gözünüzü kaybedebilirsiniz bir çok örneği mevcut.

Yağ sökücü Alkali ürün çeşitleri

Toz sıvı ve jel şeklinde yapısal olarak bulunurlar. Konsantre yağ sökücü alkali veya oran belirterek su bazlı yapılar içerisinde kullanılırlar. Formülasyonunda kullanılan kimyasallar genellikle zararlıdır. Bu nedenle yağ çözücü alkali msds veya yeni adı ile sds lerinin incelenmesi çok ama çok önemlidir. Kulanım alanınıza göre belirlemelisiniz ürününüzü. Her yağ sökücü sprey her yerde kullanılmaz. Yağ çözücü alkali cilt teması ve gerekli güvenlik önemlerini almayı unutmayınız. Yağ sökücü alkali jel ürünler genellikle direk olarak kullanılırlar.

Yağ sökücüler ve yağ çözücüler tipleri

Sıvı ve toz ürünler ise firmaların ticari takdim şekli önem arz etmektedir. Toz ürünlerde ise çeşitlilik oldukça çoktur. Daha çok kullanılacak alana göre ürün seçimi yapmalı ve önceki proses ise sonraki proses içerisine zarar vermeyin. Genel yapılan yağ çözücü alkali hatalar bellidir. Yağ çözücü alkali başka bir kimyasal ile karıştırmak. Kazara dökülen ürüne yanlış kimyasal ile müdahale etmek gibi yanlışlar çoktur. Yağ sökücü alkali ürün almadan mutlaka deneme yapın ve ürünü test edin ve kendinize bir şahit numune bırakın çok önemli.

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör