Pas Sökücü PH7

Yorum yapılmamış

Kullanılan isimden anlaşılacağı gibi pas sökücü sprey Ph7 civarındadır. Genel formülasyon pas sökücü nötr kelimesi ile pas çözücü gevşetici ve pas sökücü sprey ürünleri işaret eder. Durum biraz böyle olsa da solvent tip veya su bazlı ürünlerde pas sökücü ph nötr ürünler pas yapmayan pas sökücü sprey ürünler olarak da bilinir.

pas çözücü ph7

pas sökücü sprey ph7

Pas sökücü sprey PH7 içerik

Genel yapısı solvent ve yağlayıcı ağırlıklı olabilir. Su bazlı formülasyonun da daha çok çift kompenentli bağlayıcılar ile yağlayıcı kombinasyonu kullanılır. Yağlayıcı içerik asit içerikle korozyon birleşimi esnasında sabunlanmaya benzer bir oluşum tanıyarak pasın yüzeyden uzaklaştırılmasını sağlamak amaçlıdır.
Solvent tipleri klasik gevşetici ve sprey formların sıvı olarak biraz daha yüzey kalıcılığı artırarak sağlanabilir. Püf noktası içerik üzerinde kalırken üste yastık alttakine ise yüzey gerilimi ile gerekli süspansiyonu sağlamak amaçlıdır.

Pas çözücü sprey PH7 nerelerde kullanılır

Baktığınızda sanayi alanından daha çok gemiler ve yatlarda kullanımlarını görmemiz mümkün. Sanayi alanında ise cam işleme tesislerinde cam korozyon direnci için su içine karıştırılarak kullanılır. Söküğünün den daha çok ısı dayanımı ve su bazlı korozyonun önüne geçmek amaçlı daha çok tüketilir. Sanayi kullanımında ağır paslarda pek kullanılmaz. daha çok yurt dışı sevkinde parçanın pas yapmış parlak işlenmiş kısımlarının pasını almak için kullanılır. Rüzgar türübünlerinde ise iç rulman pas sökücü sprey olarak kullanılırlar. Çünkü rulman alaşımlar tek parça halinde değildir birkaç metal türevi barındırmaları dolayısı ile normal pas sökücü sprey lerin yapışkanlık bırakması sebebi ile Pureaktif olarak tercih edilirler.

Pas sökücü PH7 çeşitleri

Solvent bazlılarda ısıya dayanım, temizleme ve koruma gücü yüksek olarak 3 tipi mevcuttur. Su bazlı ürünlerde ise ihtiyaca göre pas sökücü gücü değişiklik gösterebilir. Koruma gücü değişiklik gösterebilir. Daha çok su bazlı ürünleri özellikle su katkısı ile çalışan bor yağı işlemli makinelerin aksamlarında kullanıma başlamadan önce makineyi bununla korumak amaçlı tüketilirler. İnşaat sektöründe ise kalıp ve aparatlar da yüksek basınç altında çalışan Tbm uçlarının bakımında sürtünme azaltıcı olarak kullanılır. Üretimi oldukça zorlu ve sadece özel istek üzerine üretilen ürün grubunda yer almaktadırlar. buda ürünü oldukça pahalı ve sanayide sadece bilenin kullandığı bir ürün haline getirmektedir.

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör