Pas Sökücü Asit

Yorum yapılmamış

Genellikle pas sökücü asit dediğinizde aklınıza hemen tuz ruhu gibi yada sirke gibi kimyasal ürünler gelir. Fakat durum biraz daha karmaşıktır. Tek komplikasyonu olmayan öncelikle ince düşünülmesi gerek ürünlerdir pas sökücü ürünlerde kullanılan asitler. Pas çözücü formülasyon asitleri.

Pas sökücü üretiminde kullanılan asitler

Nitrik asit, Hidroklorik asit, Oxalik asit, Fosforik asit, Sitrik asit, Asetik asit, Formik asit, Sülfürik Asit, Hidroflorik asit, Borik Asit, Hidro İyodik Asit, Perklorik Asit (Hidrojen Klorat) ve Hidrojen Siyanür gibi çoğaltabiliriz.

Pas çözücü Asit

Pas sökücü asit


Tek tek incelemeye kalktığımızda  asitler pas sökücü ürünlerde kullanılan ana kimyasallardan bir tanesidir. Diğerleri ise inhibitör gaz kesiciler ve stabilize ediciler güç artırıcı yada iritasyon düşürücüler ile kombine edilirler. Pas sökücü asitlerde olması gereken en önemli özelliklerin başında insan sağlığı riski geliyor deyince yukarıdaki asitlerin % 80 ini çıkacaksınız yani Hcl, Nitrik gibi asitlerin işi bitiyor hemen..

Pas Sökücü üretimi Nasıl Yapılmalı

Pas sökücü üretimi doğru yoldan gideceğim derseniz ne yapmanız gerekiyor. Yasalara uyup herkesin kullanacağı bir pas sökücü yapamaz mıyız. Tabi ki hayır. evsel kullanım ile sanayi kullanımını yani uzman kullanıcıyı ayırmanız durumunda bu mümkün. Çünkü evsel kullanım basit kimyasal yapıda olmalıdır.

Kaza ile içilmesi durumunda dahi zarar vermemeli. Bunu nasıl yapabiliriz derseniz çok kısa her evde olan ile derim. Gelelim ikinci sanayi kullanımına burada ise önemli ayrıntı soruna göre kimyasal işlem buda tecrübe ile olması mümkün. Zaman ile yaşadığınız tecrübeler sizi sanayi alanında zaten belli yere getiriyor. İşte o tecrübeler size her zaman avantaj sağlıyor. Başkasının ilk kez yaşadığı sorunu siz zaten çözmüş olduğunuzdan bu bilgi para ediyor.

Evsel Pas Sökücü tüketimi

Bu defa evsel pasları ve sanayi paslarını tanımlamaktan geçiyor. evsel pas özellikleri nitelikleri ve evde halledilebilirliği madde madde incelenmeli ki buna göre pas sökücü asit önerile bilisin. Sanayi kullanımı ise masa başından anlaşılabilecek bir durum değil. Tecrübe yerinde inceleme numune çalışması gerekiyor.

En önemlisi her yerde aynı ürün kullanmak mümkün değil çünkü sanayide her şey bir düzen içerisinde fakat pas düzen içerisinde değildir. Bir yerde pası sökerken tüm işletmeyi pas içerisi de bırakabilirsiniz. Burada önemli noktalar asitlerin kullanım amacı dışına çıkılarak bilinmeden yapılan formülasyon yada denemelerin sonucu hep hüsrandır çok iyi araştırın..

Pas sökücü asitlerde dikkat edin..
Sanayi pas çeşitliliği ve evsel pas çeşitliliği ve çözümleri Buda başka bir yazıda…

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör