Pas Sökücü Alkali

Yorum yapılmamış

Sanayide oldukça çok pas sökücü kullanılır. Bana göre işletmesinde sürekli pas ile ilgili sorun yaşayan büyük fabrikaların pas çözücü banyosu kurması gereken bir sitem. Makine üretimi yapıp saçları dışarıda bekletiyor sanız büyük hacimli işler yapıyorsanız mutlaka kurmalısınız. Basınçlı yıkayıcılar yada Pas sökücü ürünler size inanılmaz maliyetli gelecektir.

pas çözücü alkali kimyasal

pas sökücü alkali

Pas Sökücü alkali sistemi nedir

Gayet basit bir sitem kaplama banyoları gibi düşünün pas çözücü işinizi. Kimyasala göre 60 veya 80 derece arası ısıtılan kimyasal içerisine giren parça hem yağı aynı zamanda pas sökücü görevi görüyor. İşin ilginç yanı sonradan paslanma yada pasivasyon ve nötralizasyon gibi ek işlemleri yok.

Parça boyama yapılacak ise farklı bir pas sökücü kullanılması gerekiyor yok ben boyama yapmayacağım derseniz farklı bir ürün kullanmalısınız. Seri işlerde inanılmaz maliyeti düşürme şansınız var. Asitler gibi buhardan dolayı fabrikanızın pas yapmaması da sizin avantajınız.

Pas sökücü alkali kimyasal içeriği

Adından da anlaşılacağı gibi alkali ürünlerden meydana gelen bir karışım. Yıkama yapacağınız parçaya göre içeriği değişiyor. Fakat sizin istediğiniz ölçüde ilaveler ile ürün içeriğinde oynama imkanınız var.

Alüminyum temizleyecekseniz veya boya yapacağınız bir metali temizleyecekseniz durum farklılaşıyor. Burada sistem danışmanınız ve sistem mühendisleri sizin parça içeriğimize göre doğru ürün sunmaya çalışıyorlar. Pek fazla hata payı olmayan pas sökücü ürünler.

Pas sökücü alkali riskleri

Tüm kimyasallarda olduğu gibi riskleri mevcut. Yüksek oranda tahriş edici. Buharından sakınmalısınız. El cilt ve vücut temizliğinde kullanmayın. Gözlük takın. ısıya dayanıklı eldivenler. Dökülme ve kazaya karşı tedbirler. İçerisinde rezistans çalıştığı için kaçak akım rölesi çünkü rezistans patladığında veya sorun oluştuğunda risk almayın. Atık Takibinin oluşturulması gibi iş güvenlik uzmanından daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Satın aldığınız ürünün sds leri burada sizde yardımcı olacaktır. Mutlaka kullanım talimatı ve günlük haftalık aylık kimyasal ilavelerini bir şema haline önünüzde bulundurun. Isı stabilize önemlidir çok yüksek ısı veya düşük ısı sorunlar meydana getirecektir. Boşalmış ambalajları kullanmayın. Kimyasal atık yönetmeliği kuralına göre ambalaj ve kimyasalları bertaraf ediniz.

Pas Sökücü alkali alırken dikkat edilecekler

Öncelikle hangi metalleri temizleyeceğimizi netleştirelim. Çünkü Ürün nokta atışı yapmak siteme doğru verileri girerek mümkündür. Her Endüstriyel kimyasal her şeyi temizleyecek diye bir şey yok. Kuracağınız yeri iyi belirleyin çünkü ısıdan dolayı oluşacak buhar çıkışı işletmenizdeki şartları değiştirmesin. Uygun havalandırma sistemi kurunki çalışma alanında buhar dağılımını çeksin. Gerekli iş güvenlik tedbirlerinin yanında kazara dökülmesi veya kazan patlaması durumunda vaziyet planını sistemi kurmadan yapın.

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör