Konsantre pas sökücü ve endüstriyel pas çözücü şartnameleri ve yapılan hatalar

Yorum yapılmamış

Öncelikle Konsantre Pas sökücü şartnameler amacına uygun yazıldığında gerçek ürünü işaret eder. Bu şu anlama gelir gerçek ürün işaret edildiğinde herkese açıktır. Rekabet ve doğru ürün seçimi de o kadar kolay olacaktır. Fiyatlandırma aşamasında ise birçok Konsantre pas çözücü kimyasal seçenekten birini seçmek sizler açısından daha rahat olacaktır. İşletmelerin rekabet açısından en önemli sorunu şartnamelerin eski veya bir ürünü işaret etme sorunudur.

Konsantre pas sökücüler Şartnamesi nasıl yazılmalıdır

Öncelikle işin nevi ve yapılacak işlemin tam açıklanması gerekir. Özgül ağırlık ph gibi istekler ham madde alıyorsanız veya ithal bir ürün alıyorsanız önemli. Fakat Konsantre pas sökücü ürün üretilecek ise ve amaç belli ise her üründe olduğu gibi bunda da farklılıklar olabilmelidir. Örnekleyelim; Amaç metal plaka veya alüminyum plaka temizliği olsun. Standart şartnamelere baktığınızda size 2 firmayı işaret edecektir. Bu oldukça karamsar olsa da siz üretseniz de adamın ürünün kopyasını üretmiş olacaksınız. Karşı firmanın insafına klmışsınız demektir patent davası açması durumunda şartname tamamen onun ürünü işaret ettiği için siz baştan kaybetmiş olacaksınız.

Konsantre pas çözücü Şartname içeriğin yazılması nasıl olmalı

  1. MIL şartnameleri dikkate alınıyor ise mil şartnamesinin tam açıklaması olmalıdır.
  2. Yerli ürün satın alım şartnameleri ve yerli üreticinin teşviki açısından gerekli açılımları sağlayacak öncelikte olmalı.
  3. Ürün süreklilik teşkil ediyor ise nohow bilgiler saklı tutulmak kaydı ile ürün formülasyonu içerik istenerek doğru ürün olduğu test edilmeli.
  4. Ürün teslim ve sonrasında yapılacak fonksiyon testleri bağımsız bir labaratuvar tarafından yapılmalı.
  5. Pas sökücü ürün ambalaj şekli net açıklanmalı.
  6. Ürün kullanıldıktan sonra yapılacak işleme göre fonksiyonlar belirlenmeli.
  7. Ürün içerik olarak yasaklı olacak maddeler listelenmeli.
  8. Öncelikle vurgulanması gereken işin yapılış şekli ürünün kullanım şekli ve üründen ne beklediği tam olarak açıklanmalı.

1. MIL şartnameleri dikkate alınıyor ise mil şartnamesinin tam açıklaması olmalıdır.

1.1. MIL şartnameleri dikkate alınmış ise ilgili şartname tam açıklanmalı. Numarası ile açıklanan şartnameler için detaylı araştırma yapmaya kalkanlar için sorunlar oldukça fazla.

1.2. Mil şartnamelerindeki en önemli aksaklık ise işaret ettiği ürünlerin günümüz koşulları içerisinde birçoğu yasaklı listede olmaktadır. Yasaklı listede olmayan 10 adet şartname var ise 9 tanesi belli başlı firmaları işaret etmektedir.

1.3. Bu işlemin sorunu ise gerekli ürünü üretmek istediğinizde gerçekleşiyor. Şartnamede işaret edilen firma ile ham maddesini satan firmanın aynı olması sıkıntı yaratmaktadır.

2. Yerli ürün satın alım şartnameleri ve yerli üreticinin teşviki açısından gerekli açılımları sağlayacak öncelikte olmalı.

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör