Kireç çözücü

Yorum yapılmamış

Kireç çözücü nedir ütü kireç sökücü nasıl kullanılır doğal kireç çözücüler maddeler nelerdir. Kireç sökücü nedir çaydanlık kireç çözücü nasıl kullanılmalıdır. Kireç ısı ile kalsiyum ve magnezyum iyonlarının aktif hale gelmesi ile gerçekleşir. Endüstri ve sanayi açısından ısıtma ve soğutma sistemlerinde kireç sökücü ile temizlenmediği zamanlar sorunlar oluşur. Bu neden ile su veya ısıtma soğutma sistemi olan yerler için olmazsa olmaz ürünlerdendir. Evsel kullanımda ise ütü kireç sökücü ve çaydanlık kireç çözücüler olarak görülebilir.

Kireç sökücü Kireç çözücü

Kireç çözücü

Kireç çözücü nedir endüstriyel tipler

Kalsiyum ve magnezyum iyonlarının ısı ile etkileşime geçerek oluşturdukları tabakaya kısaca kireç olarak adlandırıyoruz. Normal kireç ile karşılaştırmayın durum çok ama çok farklıdır. Isı ile çoğalmaya ve giderek artmaya başlayarak sistemde ısı iletkenlikleri gibi sorunlar yaşatır. Bu da ısı problemleri ve enerji verimliliği açısından çok önemlidir. Sistem tiplerine göre kullanılan kireç sökücü tipleri vardır. Demir, galvaniz veya plastik sistemler için farklı kireç sökücü ürünler kullanılır. Alüminyum ve bakır olan sistemler için farklı kireç sökücü kullanılması gerekir.

Kireç çözücü nedir

Kireç sökücü nedir

Ütü kireç sökücü

Endüstriyel ütülerde veya evsel kullanımlar da ürü kireç sökücü ürünler. Endüstriyel ütü sistemlerinde düzenli kireç temizliği yapılması gerekir bunun için özel ürünler vardır. Evsel ütü kireç sökücü ürünlerde ize standart kireç sökücü ürünler pek iş yapmaz yapsa da zarar verir. Bu nedenle kısa tavsiyem beyaz sirke biraz uzun sürede ütü kireç sökücü görevi görse de temizliğini yapacaktır.

Ütü kireç çözücü

Ütü kireç sökücü

Doğal kireç çözücü

Doğal kireç çözücü maddeler asit bazlıdır. Zayıf asit olabilir güçlü asit olabilir bunlar değişkendir. Fakat en iyi bilinen doğal kireç sökücü beyaz sirke dir. Çünkü içeriğinde asetik asit bulunur ve normal doğal kireç çözücüler ürünler gibi olmasa da iyi bir doğal kireç sökücü üründür.

Doğal kireç sökücü

Doğal kireç çözücü

Kireç sökücü nedir çaydanlık kireç çözücü olarak nasıl kullanılır

İkinci paragrafta kireç sökücü nedir biraz anlattık burada biraz daha açalım. Kalsiyum ve magnezyum oluşumlarını kolayca çözülmesini sağlayan kireci çözen maddedir. Asit içeriklidir ve bu oran evsel kullanıcı ve sanayi kullanıcısı açısından çok risklidir. Çaydanlık kireç çözücü olarak nasıl kullanılır sorusunun kısa cevabı hangisini kullanacağınıza yöneliktir.

Çaydanlık kireç sökücü

Çaydanlık kireç çözücü

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör