Boya Sökücü

Yorum yapılmamış

Ne için arıyorsanız boya sökücü tüm çeşitlerini eksisi ve artısı ile anlatacağız. Bu tip boya çözücü ürünler genellikle oto sanayileri için sık kullanılan ürün grubundaydı. Fakat boya çıkarıcı üretim hataları ve ustaların bu hatalardan canlarının yanması bu ürünleri daha çok spesifik işlerin ürünü haline getirdi. Boya sökücüler ve boya sökücü jel üretimleri gelişimleri.

Boya sökücü jel ve üretimindeki hatalar

Boya çıkarıcı ilk üretimle çok alelacele yapıldı. Sektörün diğer hakimi olan ulusal firmalar ise bu ürüne hiç önem vermeyip Avrupa’nın yasakladığı ürün tiplerini satın aldı. Türkiye lokasyonuna bu ürünler hızla sokulunca hatalı ürünlerden eli ayağı şişen ve hastanelik olmayan usta kalmadı.

Boya Sökücü, boya çözücü, boya çıkarıcı

Boya sökücü

Daha sonra çok bilen boya sökücüler jenerasyon ortaya çıktı

Bu jenerasyon diğer firmalardan çıkan üretim yardımcıları veya satış elemanları idi. O kadar hızlı girdiler ki sektöre sektör baktı ki bu iş ayağa düştü ürün araştırmasını bile kesti. Boya sökücüler için geliştirme yapmadı herkes yasaklı asit katkılı ürünü satıcılar vasıtası ile bilinçsizce tüketti. Bu ikinci jenerasyonun verdiği hata hala telafi edilmiş durumda değil. Boya sökücü jel gelişimleri bu yüzden çok zarar görmüştür.

Boya çözücü ve boya çıkarıcı için peki ustalar ne yaptı bu durum karşısında

Ustalar eski sisteme geri döndü. Buna çok iyi ve büyük servislerde dahil. Çünkü boya sökücü kullandıkları saç ertesi gün pas yapıyordu. Daha sonra boya çözücü de yapacakları işçiliği bu defa pas sökücü de fazlası ile yapıyorlardı. Birde şunun farkına vardılar. Pasını söktükleri parça daha dayanıksız oluyor çünkü saç milim kalınlığında ciddi incelmeler oluyordu eski sistem ile.

Peki Boya sökücüler eski güzel günlerine gelebilmesi için ne yapılmalı

Öncelikle asidik ürün kullanımı sadece uzman söküm işlerinde kullanılmalı. Boya sökücü jel içerisine asit katılmamalı. Boya çıkarıcı yaygınlaştırılmasının önündeki en ciddi olay asidik içerik nedeniyle tahriş oranıdır. Bu oranların nasıl düşeceği kısaca açıklandı. Birde şunu eklemek gerekir. Boya sökücü jel sanayi kullanımının artırılması önemli bir etkendir. Bu da bakım zamanlaması ve makine bakımlarında canavar kullanımı yerine boya sökücü jel kullanımı çok iyi anlatılmalıdır. Bizim sanayicimiz hurdayı sevmiyor. İstif kasaları vb gibi bir çok ürün hurdacılarda duruyor. Bunların boyalarının sökülmesi ve tekrar kullanıma sokulması ciddi bir döngüdür. Bu döngü hem işletmenize hem size kazandıracaktır.

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör