Boya Sökücü Jel

3Yorumlar

Boya sökücü jel ürünler genellikle daha kıvamlı ve yüzeyde tutunma özelliği olan ürün tipleridir. Sektör bazında üretimi belli başlı ham madde tipleri üzerine yoğunlaşılmış bir şekilde yapılmaktadır. Avrupa da ise durum biraz daha farklıdır. Daha çok boya çözücü jel 2 entegrasyon kullanan Avrupa Türkiye ise 6 veya 7 entegrasyonu ürünler üretilmektedir. Boya sökücüler ve boya çözücüler grubunda önemli ürün gruplarındandır.

Boya sökücü jel özellikleri

Boya sökücü jel tüm yüzeylerde durabilmesi önemli özelliğidir. Firmalar arasında farklı üretim teknikleri uygulanması neticesinde çok büyük firmalar ile küçük firmalar arsındaki nüans farkları oldukça fazladır. Boya çözücü jel içerik söküm ham medde farklılıkları ve eski tip üretim şeklini devam ettirip içerisine asit katan ve katmayan farkı vardır. Boya sökücüler jel üretimlerindeki genel sıkıntıların başında kıvam problemi gelir. Boya çözücüler jel üretimlerinde buna çok dikkat edilmesi gerekir.

Boya sökücü jel

Boya sökücü jel

Boya Sökücü jel formülü

Boya çözücü jel 100/85 ham madde diğeri ise kıvamlaştırmak için girilen entegrasyonu vardır. Boya sökücü jel 2 tip üretimde ise 100/50 ham madde üzerinden işlenir. İki tip arasındaki en önemli benzerlik ise her ikisi de zararlı maddelerden üretilir. Boya çözücüler içerisine asit katarak eski tip üretim yapanlar genellikle kıvamda sorun yaşamaktadır. Çünkü boya sökücüler üretim esnasında normal gözüken ürün 2 gün sonra kıvam salmaya ve belli bir süre sonra ayrışma sorunu yaşaması muhtemeldir. Daha önemli bir durum ise bunun farkına varmadan insan ve çevre sağlığını riske etmeleri önemli problemlerdendir.

Boya çözücü jel Kullanım alanları

Boya sökücü jel daha çok otomotiv sanayinde kullanımı oldukça yoğundur. Uçak sanayi ve mobilete ihtiyacı duyan firmalar tarafından da kullanımları vardır. En çok tüketim alanı ise hobi amaçlı kullanımlarda korkunç bir kullanımı vardır. Alımda dikkat edilecek hususlar ise güvenilir firmalardan alınmalıdır. İçerisinde asit içeriği olan ürünler ciddi şekilde sağlık sorunlarına sebep verebilir bu edenle kullanımına çok özen gösterilmelidir.

Boya Sökücüler jel ve boya çözücüler jel Nerelerde kullanılmaz

Plastik yüzeylerde ve hassas yüzeylerde kullanımı çok zarar verebilir. Boya sökücü jel kullanmadan önce küçük bir noktada deneme yapılıp daha sonra kullanılmalıdır. Çünkü sürüldüğü yerde ciddi tahribatlar verebilir. Asidik ürünler saç üzerinde ciddi deformasyon yapar. Cilde değmemesi gerekir asit içeren ürünlerin. Boya atıkları ise atık yönetmeliğine göre atılması gerekmektedir. Boya sökücü jel doğaya ve çevreye sağlıklı ürünler kullanmanız dileğimizdir. Elinize veya cildinize geldiğinde hemen yıkayınız. Başka bir kimyasal madde ile karıştırmayınız. Doğru ürün kullanımı için her zaman aldığınız firmanın işin uzmanı olup olmadığına dikkat ediniz.

 
 

Benzer yazılar

tümünü gör
 

Yorum bırak